Producenci
Aktualności
Święta

Przerwa Świąteczna.

Szanowni Klienci, informujemy, że firma będzie nieczynna w dniach 24 i 31 grudnia. Oprócz tego Pracownia Obuwnicza nie pracuje w dniach 23.12 - 9.01.Prosimy o wyrozumiałość.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju i radości. Pracownicy firmy Med-Orth
KORONAWIRUS

W związku z epidemią prosimy o zapoznanie się z komunikatem. Jednocześnie informujemy, że nasz sklep internetowy działa bez zmian. Zapraszamy do zakupów on-line.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bezpłatny test kolana AT Knee
Bezpłatny test kolana AT Knee

Drodzy pacjenci, posiadamy do testowania kolano All Terrain Knee niemieckiej firmy DOI Ortho-Innovativ GmbH. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do testów zapraszamy do zapisów.

Kolano AT Knee jest kolanem odpowiednim zarówno dla pacjentów o klasie mobilności 1-2 jak i dla osób o mobilności 3-4. Kolano i jego wieloosiowa konstrukcja używają mechanicznej blokady postawy wyjściowej o nazwie Automatic Stance-Phase Lock (ASPL). Oznacza to, że kolano automatycznie blokuje się, gdy jest całkowicie wyprostowane. Aby odblokować kolano, użytkownik może obciążyć palec u nogi, a następnie wygiąć biodro. Kolano może być również odblokowane ręcznie przez przytrzymanie i przesunięcie przedniej części osłony w kierunku stopy. Może być stosowane jako ręcznie blokowany staw kolanowy lub jako mechaniczny staw kolanowy, pozwalający na naturalny chód, gdyż użytkownik staje się bardziej pewny swojej stabilności i bezpieczeństwa. Pozwala to osobom świeżo po amputacji na przejście od wczesnej rehabilitacji do pewniejszego poruszania się w środowisku domowym i poza nim. W miarę jak mobilność użytkownika ulega poprawie, należy regulować mechanizm tarcia, aby nie dopuścić do nadmiernego przechyłu pięty i w efekcie upadku. Przy nadmiernym naprężeniu kolano nie prostuje się w pełni, przez co nie następuje blokada mechanizmem ASPL. KT jest odpowiednie również dla użytkowników w klasach mobilności 3 i 4, zarówno w celu przemieszczania się na co dzień, jak i do celów rekreacyjnych. Umożliwia to regulator zmiany tarcia, który pozwala amputantom na poruszanie się z różną prędkością, przy jednoczesnym zachowaniu korzyści płynących z mechanizmu ASPL, takich jak stabilność i naturalność ruchu.

Kolano wykonane jest z lekkich kompozytów polimerowych i stopów odpornych na korozję o wysokiej wytrzymałości. Kolano może być używane w każdym terenie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Przeznaczone dla pacjentów o wadze do 100 kg.

Zgłoszenia do testów można dokonać pod adresem mailowym : protezy@med-orth.pl

lub pod nr. telefonu 71 372 30 33 wew. 24 (w dni robocze tygodnia w godzinach 9.00-17.00)

Serdecznie zapraszamy.

Pod linkiem poniżej można obejrzeć kolano w "akcji":

https://www.youtube.com/watch?v=muULifKu38c

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl